سه‌شنبه, 26 دی 1396
رو عنوان : نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در بازدید از سازمان نقشه برداری کشور:
عنوان : نقشه و اطلاعات مكانی، پیش نیاز بسیاری از دغدغه های طرح های ملی و ساختار اولیه برنامه ریزی های كلان كشوری است
کد خبر : ۱۵۲۹  :  :  تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ 


 
"سازمان نقشه برداری کشور، روز سه شنبه 12 بهمن ماه سال جاری، میزبان آقای دکتر مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و آقای دکتر میدری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود."

 

در این دیدار دکتر اردلان، رییس سازمان نقشه برداری کشور ضمن خوشامدگویی به مهمانان، در خصوص اهمیت و کاربرد های علم نقشه برداری، همچنین فعالیت ها و طرح های ملی انجام شده از سوی این سازمان، گزارش جامع و مفصلی ارائه کرد.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور، مهم ترین نیاز دستیابی به نظام جامع و متمرکز در حوزه نقشه برداری کشور را توجه ویژه مجلس شورای اسلامی و تصویب قانونی تحت عنوان " قانون جامع نقشه و اطلاعات مکانی" دانست و آن را گزینه ای برای رفع موانع فعالیت های نقشه برداری کشور و جلوگیری از اقدامات موازی در این حوزه عنوان کرد.

طی این نشست، دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، از حضور در سازمان نقشه برداری کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: نقشه و اطلاعات مکانی، پیش نیاز بسیاری از دغدغه های طرح های ملی وساختار

اولیه برنامه ریزی های کلان کشوری است. دسترسی به داده ها و اطلاعات مکانی، تصمیم گیری های کلان کشور را با نگاه جامع و دقیق تری توأم خواهد کرد.

دکتر پزشکیان افزود: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی قصد دارد با ایجاد یک سامانه، اطلاعات و داده های مکانی جامع و مورد نیاز برای بهینه سازی برنامه ریزی های کشوری را در دسترس داشته باشد. در این راستا، سازمان نقشه برداری کشور می تواند نقش موثری در ایجاد این سامانه داشته باشد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: مسئولین مجلس شورای اسلامی در جهت تولید داده های کافی و مورد نیاز کشور، بیش از پیش با سازمان نقشه برداری کشور همکاری خواهند داشت، تا نمایندگان مردم در خانه ملت، در راستای توسعه ملی و رفاه اجتماعی، امکان رسیدن به بهترین تصمیمات و برنامه ریزی ها را داشته باشند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، در پایان بیاناتش از سازمان نقشه برداری کشور خواست تا طرح جامعی مبنی بر بررسی جایگاه نقشه و اطلاعات مکانی در برنامه ریزی های جهان امروز و همچنین نقش این حوزه در ارتقای جایگاه شایسته کشور و دستیابی به چشم انداز ایده آل در منطقه، را به مجلس ارایه کند.

در ادامه ی نشست، دکتر میدری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای بیانات دکتر پزشکیان اظهار کرد: با در اختیار داشتن نقشه و اطلاعات مکانی دقیق، ضمن جلوگیری از اتلاف منابع ملی کشور، شاهد پیشرفت سریع در طرح ها و پروژه های زیربنایی کشور نیز خواهیم بود.

در پایان این دیدار، دکتر پزشکیان و دکتر میدری از بخش های مختلف سازمان نقشه برداری کشور بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت های تخصصی این سازمان آشنا شدند.بازگشت           چاپ چاپ         
 
استفاده از مطالب این سایت صرفا با ذکر منبع مجاز است و هرگونه تحریف در مطالب قابل پیگیری خواهد بود.

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8