سه‌شنبه, 26 دی 1396
عنوان : آخرین نشست اعضای كمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری در سال 95 برگزار شد
کد خبر : ۱۵۴۴  :  :  تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ 


"كميسيون معين شورای عالی نقشه ‌برداري در اسفندماه سال جاری با حضور آقای دکتر آزموده اردلان دبیر شورای عالی و رئیس کمیسیون معین و سایر اعضای کمیسیون، در سازمان نقشه ‌برداری کشور برگزار شد. "


در ابتدای جلسه، آقای دکتر اردلان، با خوشامدگویی، از حضور منظم اعضاء و همفکری آنها در زمینه های مورد بحث طی جلسات برگزار شده در سال جاری قدردانی کرد.

سپس گزارشی از فعالیت یک‌ساله دبیرخانه و موضوعات مطرح شده در جلسات از جمله ساماندهی فضای کسب‌ وکار نقشه و اطلاعات مکانی، برنامه‌ریزی روند انجام فتوگرامتری پهپاد و گرید ملی ارائه شد.

گفتنی است فتوگرامتری پهپاد و ساماندهی فضای کسب‌وکار، موضوعاتی بوده اند که طی یک سال گذشته بیش از سایر موضوعات در نشست های دوماه یکبار اعضای این کمیسیون به آنها پرداخته شده است.

 همچنین در راستای مصوبات کمیسیون معین، 6 جلسه کارگروه تخصصی نیز در مورد فتوگرامتری پهپاد برگزار و مقرر شد در جلسه مشترک بین رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، این موضوع جمع‌بندی پس ازآن به شورای عالی نقشه برداری ارسال شود.

در پایان این نشست، اعضای کمیسیون معین پیشنهاد دادند در سال 96، سازمان نقشه برداری کشور، با معرفی ژئوپورتال ملی، نسبت به ترغیب دستگاه های اجرایی به مشارکت در این ژئوپورتال، اقدام کند. 

بازگشت           چاپ چاپ         
 
استفاده از مطالب این سایت صرفا با ذکر منبع مجاز است و هرگونه تحریف در مطالب قابل پیگیری خواهد بود.

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8