چهارشنبه, 30 آبان 1397
    /  2
عنوان : نشست مشترك مسؤولان ستادی سازمان نقشه‌برداری كشور با مدیران كل نقشه‌برداری مناطق برگزار شد
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

روز چهارشنبه مورخه 97/4/27 نشست کاری رئیس، معاونین و مدیران ستادی سازمان نقشه‌برداری کشور با مدیران کل نقشه‌برداری مناطق به منظور تبیین برنامه عملیاتی سال 1397 برگزار شد.

در این جلسه ابتدا دکتر یحیی جمور معاون فنی سازمان، با اشاره به  تغییر رویکردها و تمرکز بر وظایف حاکمیتی سازمان و ترسیم نقشه راه، بر لزوم فاصله گرفتن سازمان از جایگاه پیمانکاری و سوق یافتن به طرف نقش حاکمیتی تاکید کرد.

دکتر جمور خواستار تعامل بیشتر ادارات کل نقشه‌برداری مناطق کشور با دانشگاهها، دستگاههای اجرایی و شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از توان آنها شد.

وی با اشاره به تحولاتی که در بحث " اس.دی.آی " صورت گرفته بر تعامل و هماهنگی با سازمان فضایی و سازمان برنامه و بودجه،  به‌خصوص در بخش آمایش سرزمین و بخش‌های مرتبط تاکید کرد.

در ادامه مهندس شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور طی سخنانی،  اظهار داشت: «گسترش تعاملات ادارات کل نقشه‌برداری مناطق سازمان،  با نهادهای استانی و ارائه گزارش کارهای انجام شده لازم و ضروری است».

مهندس شفیعی افزود: «به عنوان یک اقدام مقدماتی معرفی محصولات و خدمات سازمان،  مخصوصا نقشه‌های پرکاربرد و مورد نیاز مردم، در قالبی جذاب و نصب در مراکز عمومی و خصوصی به گسترش آگاهی مردم از فعالیتهای سازمان کمک خواهد کرد».

وی در ادامه افزود: «لازم است نقش سازمان نقشه‌برداری کشور در پیش‌برد برنامه‌های توسعه بیش از پیش تبیین شود ودر این راستا، تعامل با متولیان فعالیتهای عمرانی در سطح استانها، شهرداران مناطق، مدیران ارشد استانی و  بخش‌های فناوری اطلاعات در سازمانهای مختلف، ضروری است».

رئیس سازمان نقشه‌بردرای کشور همچنین خواستار بستر سازی سازمان برای فعالیت بخش خصوصی در بازارهای منطقه شد و نقش ادارات کل منطقه‌ای را از طریق شناخت نیازهای کشورهای اطراف در منطقه مهم ارزیابی کرد.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، در پایان با اشاره به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات،  گفت:  «بنا به اظهار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی ماه‌های آینده شبکه ملی اطلاعات در سطح استانها به‌صورت یکپارچه راه‌اندازی خواهد شد و آنگاه این فرصت وجود دارد که زیرساخت داده‌های مکانی کشور با هماهنگی وزارتخانه‌ها و دستگاههای مختلف در سطح استانها نیز استقرار یابد».

در این نشست مدیران کل نقشه‌برداری مناطق کشور نیز علاوه بر ارائه گزارش فعالیت‌های خود به بیان نقطه نظرات خویش در زمینه فعالیت‌های سازمان پرداختند.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0