سه‌شنبه, 28 اسفند 1397
  • EN
عنوان : نامه مهندس شفیعی به شهردار تهران/ سازمان نقشه برداری كشور متكفل عكس‎برداری هوایی از پایتخت شد
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور در نامهای خطاب به شهردار تهران با اشاره به ماده 11 قانون احکام دائمی برنامههای توسعه کشور (مصوب سال 1395 مجلس شورای اسلامی) از قرار داد منعقد شده بین سازمان نقشه برداری کشور و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در آغاز این نامه ضمن اشاره به جایگاه و هویت قانونی این سازمان به عنوان یک مجموعه زیربنایی تحت نظر سازمان برنامه و بودجه کشور، تأکید شده که تمام فعالیت های مرتبط با نقشه برداری و اطلاعات مکانی، عکسبرداری هوایی، تهیه و تولید نقشههای پوششی و شهری در مقیاسهای مختلف و نظارت بر آن در بخش غیر نظامی، بر عهده سازمان نقشه برداری کشور است. بنابراین پاسخگویی به نیازهای مختلف شهرداری‌ها در حوزه نقشه و اطلاعات مکانی از جمله فعالیتهای متداول این سازمان است.

شفیعی در این نامه نوشته است: تصویربرداری هوایی رقومی شهر تهران در اسرع وقت و با قدرت کیفی بهتر از 10سانتیمتر توسط اداره کل نقشه برداری هوایی و فضایی این سازمان امکان پذیر است. این تصاویر قابلیت تولید و بازنگری نقشههای سه بعدی رقومی با مقیاس بهتر از 1:2000 و تولید مدل رقومی سطح DSM با اندازه پیکسل و دقت بهتر از نیم متر را داراست و تکافوی تولید مدل سه بعدی رقومی شهر تهران-که ابزاری بسیار مفید در امور مختلف مدیریتی و اجرایی شهر است-، می نماید.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور در ادامه نامه خود به شهردار تهران، از آمادگی این سازمان جهت همکاری با بخش خصوصی درخصوص برداشت و ارائه مستقیم مدل ارتفاعی رقومی سطح با استفاده از سیستم لیزر اسکن هوایی(لیدار) خبر داد و خاطر نشان کرد در صورت نیاز، این کار به طور همزمان با تصویربرداری هوایی انجام خواهد شد.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور در پایان نامه خود به مهندس افشانی؛ پیشنهاد کرد تا به منظور رعایت قوانین و مقررات حاکم در حوزه اطلاعات مکانی، پرهیز از موازی کاری، استفاده بهینه از منابع و تضمین کیفیت، نیازهای بخشهای مختلف شهرداری، قبل از شروع عملیات عکسبرداری مورد نظر سازمان فناوری اطلاعات، به این سازمان منعکس شود، تا در طراحی برنامه پرواز و به کارگیری تجهیزات متناسب با نیازهای حوزههای عمرانی، شهرسازی و دیگر کاربران مورد توجه قرار گیرد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0