پنج‌شنبه, 29 فروردين 1398
  • EN
    /  5
رو عنوان : طی حکمی از سوی رئیس حراست سازمان برنامه و بودجه کشور :
عنوان : مدیركل حراست دبیرخانه شورای امنیت ملی، رئیس حراست سازمان نقشه برداری كشور شد
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ 

امتیاز :  ۲.۰۰ |  مجموع :  ۱

طی حکمی از سوی رئیس حراست سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس سازمان نقشه برداری کشور، سرهنگ خسرو رمضانی مدیرکل حراست دبیرخانه شوراری امنیت ملی، رئیس حراست سازمان نقشه برداری کشور منصوب شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور در مراسم تودیع سرپرست و معارفه رئیس حراست این سازمان، مهندس مسعود شفیعی ضمن تقدیر از تلاش و زحمات پانزده ماه خدمت حمید تقیزاده به عنوان سرپرست ریاست حراست سازمان نقشه برداری کشور و خیرمقدم به خسرو رمضانی، گفت: سازمان نقشه برداری کشور مثل هر دستگاه دیگری مجموعه ای از پرسنل، امکانات و تجهیزات است که بنا به تکلیف و وظایف ذاتیش در راستای تولید اطلاعات مکانی، شرایط خاص و تعریف شده ای دارد. از آنجائیکه این مجموعه با حجم زیادی از  اطلاعات و تولید  مکرر دادههای اطلاعات مکانی مواجه است، بنابراین از حساسیت و نظارت ویژه ای برخوردار است.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: پیش از این، «اطلاعات» محرمانه بود ولی در حال حاضر و در دنیای امروز دسترسی به اطلاعات و داده ها آزاد بوده و این اطلاعات در دسترس همه قرار دارد. حتی اطلاعات و داده‎های مکانی ابزار زندگی مردم به شمار می آیند. از سویی دیگر این داده ها پایه و اساس برخی مشاغل جدید شده اند. بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات نیز، سازمان نقشه برداری کشور می‎تواند داده های غیرطبقه بندی شده را در اختیار عموم قرار دهد. دسترسی آزاد به اطلاعات، می تواند تعیین کننده رویکرد سازمان نقشه برداری کشور نیز باشد.

شفیعی در همین خصوص به همکاری سازمان نقشه برداری کشور با سازمان امور اراضی کشور اشاره کرد و از حجم بسیار زیاد اطلاعات حاصل از عکسبرداری هوایی از اراضی کشور جهت طرح کاداستر ملی، خبر داد و افزود: وقتی دسترسی به تولیدات و نتایج طرح هایی از این حیث، آزاد باشد؛ می تواند منشأ کسب و کار و فعالیت های دیگر اقتصادی باشد که منافع مالی سازمان و کشور را نیز در بر خواهد داشت.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور حفظ طبقه بندی این اطلاعات را مهم برشمرد و بر لزوم شناسایی هویت گیرنده های این داده ها نیز تأکید کرد.

وی حجم داده ها و اطلاعات در سازمان نقشه برداری کشور را تا مرز چندین پتابایت عنوان کرد و این امر را مستلزم زیرساخت های درست، امکانات و نرم افزارهای پیشرفته دانست و گفت: اطلاعات و داده های مکانی تولید شده در کشور ذخایر ملی هستند و باید از این سرمایه مالی صیانت شود.

شفیعی به رویکرد شفاف سازی در سازمان نقشه برداری کشور اشاره کرد و در اینباره گفت: سازمان نقشه برداری کشور اولین دستگاه دولتی است که اقدام به انتشار جزئیات هزینه های ماهانه خود و درج نتایج آن در سایت سازمان کرده است. به این ترتیب عملکرد بودجه دراین نهاد دولتی در معرض دید هشتاد میلیون ایرانی قرار می گیرد و بدین ترتیب با نظارت همگانی ضریب دقت در عملکرد سازمان افزایش و احتمال بروز تخلفات به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

در ادامه این مراسم آقای نیک آئین معاون حراست سازمان برنامه و بودجه کشور «تغییر نگاه تصدی گری به هدایت گری» و «رشد تفکر توسعه گرا در سازمان نقشه برداری کشور» را گامی تأثیر گذار در مسیر تولید فکر دانست و تغییرات مثبت این مجموعه را بر پایه رسالت آن قابل تأمل عنوان کرد.

وی بر ضرورت صبوری، متانت، تیزهوشی و ارائه گزارش به موقع به ریاست ارشد سازمان توسط رئیس حراست تأکید کرد وگفت: رعایت اخلاق، شرع و قانون در مسائل و امور حراستی؛ لازم است و باید از تصمیمات شتابزده در این حوزه پرهیز کند.

در خاتمه این مراسم حکم انتصاب خسرو رمضانی رئیس حراست سازمان نقشه برداری کشورکه به امضای دکتر صدیقی رئیس حراست کل سازمان برنامه و بودجه کشور است، قرائت و ارائه شد و طی حکمی از سوی مهندس مسعود شفیعی وی به عنوان ریاست حراست سازمان نقشه برداری کشور منصوب شد.

در این حکم آمده بود: «نظر به مراتب تعهد و صلاحیت‌های حرفه‌ای، تجارب مفید و سوابق ارزشمند جنابعالی و حسب اعلام نظر ریاست محترم مرکز حراست سازمان برنامه و بودجه کشور، به موجب این حکم به عنوان "مدیر حراست سازمان نقشه‌برداری کشور" منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود در چارچوب وظایف مصوب آن مدیریت و با در نظر داشتن تحولات جدید در عرصه فناوری؛ خصوصا حوزه‌های نقشه‌برداری و فناوری اطلاعات، با اتخاذ رویکردهای نوین و متناسب با شرایط روز، نسبت به ارائه راهکارهای اثربخش برای توسعه فعالیت‌های حوزه اطلاعات مکانی کشور اقدام نموده و نهایت مساعی خویش را برای استفاده صحیح عموم شهروندان از خدمات سازمان نقشه‌برداری کشور به‌کار بندید. امید است با استعانت از پروردگار متعال، و با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدالگرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، موفق و موید باشید».

رئیس سازمان نقشه برداری کشور همچنین از زحمات حمیدرضا تقی‎زاده سرپرست حراست این سازمان تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0