سه‌شنبه, 31 ارديبهشت 1398
  • EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 1170
    /  5
در مراسم روز زن و مادر عنوان شد؛
تاكید مهندس شفیعی بر تداوم شفاف‌سازی مالی در سازمان به منظور تحقق عدالت/ قریشی از تلاش برای تدوین آیین نامه امور بانوان در سازمان نقشه برداری كشور خبر داد
به مناسبت بزرگداشت روز زن 7 اسفندماه 97 مراسمی با حضور مهندس مسعود شفیعی؛ ریاست سازمان نقشه برداری کشور، نسرین وزیری، مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل و مهندس اشرف السادات قریشی؛ مشاور ریاست سازمان در امور زنان و خانواده و نیز جمعی از بانوان شاغل در سازمان نقشه برداری کشور، برگزار شد.

به مناسبت بزرگداشت روز زن 7 اسفندماه 97 مراسمی با حضور مهندس مسعود شفیعی؛ ریاست سازمان نقشه برداری کشور، نسرین وزیری، مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل و مهندس اشرف السادات قریشی؛ مشاور ریاست سازمان در امور زنان و خانواده و نیز جمعی از بانوان شاغل در سازمان نقشه برداری کشور، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، مهندس شفیعی ضمن تبریک روز زن و مادر این روز را فرصت مناسبی برای قدردانی از جامعه بانوان فرهیخته و شاغل در سازمان دانست و با تقدیر از این بانوان برای انجام مسئولیتهایشان گفت: انتصاب مشاور امور زنان و خانواده به دلیل اهمیت امور مرتبط با بانوان در سازمان نقشه برداری کشور است و در صددیم شرایط مطلوبی برای بهره مندی از توان، ظرفیت و تجربیات بانوان شاغل در سازمان ایجاد کنیم.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: جامعه شناسان در تحلیل جامعه آماری ایران به این باور رسیده اند که نظم و انظباط، درستکاری،جدیت و دقت در زنان بیشتر از مردان است و برای داشتن جامعه ای ایمن و امیدوار به حضور بیشتر زنان در عرصه کار و فعالیت نیاز است. از سوی دیگر افزایش حضور بانوان با انگیزه و مسئولیت پذیر در محیط های کاری، جامعه را از بسیاری بحران ها می رهاند.

وی با اعتقاد بر اینکه در برخی موارد از دقت عمل زنان بیشتر می توان استفاده کرد، افزود: این امر باید باجدیت پیگیری شود. برای این منظور پیشنهاد می کنم همکاران خانم با مشاور ریاست سازمان در امور بانوان تبادل نظر و همفکری بیشتری داشته باشند تا به درک مشترکی از مسائل برسیم. چرا که گفتگو، موضوعی بسیار مهم و ضروری برای حل مشکلات جامعه است.

شفیعی در ادامه سخنان خود با اشاره به روند رو به رشد شفاف سازی در سازمان نقشه برداری کشور گفت: چنانچه مستحضرید جزئیات هزینه‎های ماهانه سازمان منتشر می‎شود. از روزی که این اتفاق افتاده است، کسانی که در مراکز تصمیم گیری هستند، با این روند، در تصمیماتشان محتاط شده‎اند. چرا که می‎دانند هر پرداختی ظرف یک ماه در معرض دید سایرین قرار می‌گیرد. این روند ما را به عدالت نزدیکتر می‎کند. البته هدف ما از ایجاد عدالت، برابری نیست. برابری به معنی تساوی است اما ما نیازمند شرایط عادلانه‎‌ای هستیم که افراد متناسب با تلاش و توانمندی‎هایشان مورد ارزیابی قرار بگیرند و جبران خدماتشان متناسب با خدمات و فعالیت‎هایشان باشد. ما به دنبال تحقق و تعمیق شفافیت در سازمان هستیم. برای بهره مندی از همه امکانات کشور، نیازمند ایجاد شرایط عادلانه و ارتقای سرمایه‏های اجتماعی هستیم. بانوان جامعه ما در این زمینه می‎توانند نقش بسزایی داشته باشند. لذا از هر پیشنهادی برای ایجاد شفافیت در سازمان استقبال می‎کنیم.

در ادامه این مراسم مهندس اشرف السادات قریشی مشاور رئیس سازمان در امور زنان و خانواده با اشاره به اصل 21 قانون اساسی که دولت را مکلف به تبیین حقوق زنان و ایجاد زمینه های مناسب برای ارتقاء و رشد موقعیت زنان می کند گفت: مواد 101 و 102 در برنامه ششم توسعه نیز به تکلیف دستگاهها برای رعایت و ایجاد زمینه های مناسب برای برقراری عدالت جنسیتی می پردازد.  همچنین بر اساس ماده 11 منشور حقوق شهروندی ماده 11، زنان حق دارند در بخشهای مدیریتی و سیاستگزاری و اجرایی فرصتهای شغلی برابر با آقایان داشته باشند و نهادهای اجرایی نیز مکلف به تحقق این امر هستند.  

وی با اشاره به اینکه برای تدوین آیین نامه امور بانوان در سازمان نقشه برداری کشور تلاش‌هایی شده است، ادامه داد: امیدواریم با مشارکت نمایندگانی از تمامی مدیریت‎های سازمان این آیین نامه در آینده ای نزدیک نهایی و تصویب شود.

قریشی در خاتمه سخنان خود گفت: نیاز به همفکری، تعامل و همیاری در هر موضوعی امری بدیهی و قابل توجه است. برای رسیدن به نتایج بهتر همکاری و پیشنهادات روزافزون بانوان شاغل ضروری است و به همین جهت  خواستار همکاری بیشتر بانوان سازمان هستیم.

در این نشست مهندس شفیعی از بانوان حاضر در این مراسم برای ابراز نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقاداتشان دعوت کرد که تعدادی از همکاران موضوعات مربوط به مهدکودک و استخر را مطرح و از ریاست سازمان پاسخ دریافت کردند. یکی از موضوعاتی که مورد استقبال بانوان سازمان قرار گرفت، تصمیم هیات رئیسه سازمان مبنی بر برگزاری مناقصه‎ای برای ایجاد مهدکودک در سازمان با مشارکت بخش خصوصی بود که از سوی وزیری مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی عنوان شد.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0