سه‌شنبه, 31 ارديبهشت 1398
  • EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ 
  • تعداد بازدید : 504
    /  4
دومین دیدار صمیمانه رئیس سازمان با كارمندان در دو ماهه اخیر/ مهندس شفیعی: اصلاح قرارداد همكاران قراردادی با كاهش دریافتی آنان روبرو نخواهد شد/ افزایش حقوق كاركنان با مصوبه جدید مجلس
عصر امروز دومین دیدار صمیمانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور با کارکنان این سازمان درباره مسائل قراردادی آنان درسالن هفت تیر برگزار شد.

عصر امروز دومین دیدار صمیمانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور با کارکنان این سازمان درباره مسائل قراردادی آنان درسالن هفت تیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در این مراسم، ایراد حقوقی دیوان محاسبات به موضوع قرارداد کارکنان قراردادی این سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در ابتدای جلسه حبیب الله رحمانی معاون فناوری، توسعه و برنامه ریزی سازمان، گزارشی از وضعیت بودجه سازمان نقشه برداری کشور در سال 97 ارائه داد. در این گزارش به تخصیص تنها 72 درصد بودجه سازمان در 11 ماه گذشته اشاره شده بود و نحوه هزینه این بودجه در ردیف‎های حقوق و مزایای کارکنان به صورت مجزا ارائه شد.

پس از گزارش آماری وی، مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان طی سخنانی به مکاتبات و مذاکراتش با روسای سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور برای حل موضوع قرارداد همکاران قراردادی اشاره کرد و گفت: ما ناگزیر از اجرای قانون هستیم. تخلفی که در گذشته صورت گرفته و طی 5 سال گذشته ادامه یافته را باید مرتفع کنیم. البته تلاش خواهیم کرد که از منابع مالی دیگر، مابه تفاوت دریافتی همکاران پس از اصلاح موضوع قراردادشان نسبت به وضعیت فعلی را جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی کشور برآنند که در سال 98 چارچوب جدیدی برای قراردادهای کارمندان دولت به همه دستگاه ها ابلاغ کنند، ادامه داد: امیدواریم به این ترتیب تناسب و تعادل در دریافتی کارمندان دولت در تمامی دستگاه ها ایجاد شود. علاوه بر این، سازمان اداری و استخدامی کشور در نظر دارد آیین نامه های جدیدی برای انعقاد قرارداد کارمعین و مشاغل کارگری با کارکنان دولت تنظیم کند که منجر به ارتقای دریافتی آنان خواهد شد. البته زمان این اصلاحیه‎ها هنوز مشخص نیست اما امیدواریم حداکثر ظرف چندماه آینده این آیین نامه‎ها تدوین و ابلاغ شود.

شفیعی با بیان اینکه تلاش خواهد کرد نظام جبران خدمت در سازمان نقشه بردای کشور محقق شود، ادامه داد: خودم را در مقابل همه همکارانم مسئول می‎دانم. به زودی احکام قراردادی همکاران اصلاح خواهد شد. این اطمینان را به شما می‎دهم که نه تنها در دریافتی همکاران، کاهشی رخ ندهد بلکه به دلیل افزایش 33 درصدی بودجه سازمان در سال آتی به نسبت سال جاری، دریافتی شما افزایش نیز خواهد یافت. چرا که بنا بر مصوبه مجلس، شاهد افزایش پایه احکام کارمندان خواهیم بود و اعتبارات بودجه‌ای سازمان هم به مرز 100 میلیارد رسیده است. این افزایش بودجه در تمامی مولفه‎های هزینه ای سازمان اثر خواهد داشت، از جمله در حقوق و اضافه کار همکاران.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور تاکید کرد: برآنیم طی فرآیندی، با کمترین تنش، سال جاری را به پایان رسانده و در صورتیکه تخصیص مالی لازم به سازمان صورت بگیرد، حتی مبلغی را به عنوان پاداش به همکاران خدوم سازمان تقدیم خواهیم کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0