يکشنبه, 26 خرداد 1398
  • EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ 
اطلاعیه شماره ۳ روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری كشور در خصوص انتخاب شش مدیر پایه و میانی
نتایج دومین مرحله از ارزیابی شركت‌كنندگان در فراخوان عمومی انتخاب شش مدیر سازمان نقشه‌برداری كشور منتشر شد.

در پی فراخوان عمومی انتخاب شش مدیر میانی و پایه در سازمان نقشه‌برداری کشور،کارگروه بررسی و ارزیابی این سازمان، در دو مرحله به پایش صلاحیت افراد بر اساس تحصیلات، سوابق، تجربیات و مستندات ارائه شده از سوی آنان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، 59 نفر برای تصدی شش پست مدیریتی در این سازمان اعلام آمادگی کردند. در گام نخست پایش، 24 نفر حائز شرایط اولیه مدیریت میانی و پایه در حوزه امور اداری و توسعه منابع انسانی و امور مالی سازمان نقشه‌برداری کشور، به مرحله دوم راه یافتند که نتیجه آن طی اطلاعیه شماره ۲ در تاریخ چهارم دی ماه (اینجا) منتشر شد.

کارگروه بررسی و ارزیابی شرکت‌کنندگان در فراخوان عمومی انتخاب 6 مدیر پایه و میانی سازمان نقشه‌برداری کشور در دومین گام از پایش و ارزیابی، بر اساس مستندات ارائه شده از سوی کسانی که در مرحله اول حائز شرایط اولیه تشخیص داده شده بودند؛ متقاضیان را در سه سطح «الف» (افراد متوسط به بالا)، سطح «ب» (افراد پایینتر از سطح متوسط) و «ج» (افراد ضعیف، بسیار ضعیف یا فاقد شرایط) طبقه بندی نمود. از آنجا که تمامی متقاضیان راه یافته به این مرحله حائز صلاحیت اولیه بوده اما در کسب نمرات ارزشیابی با یکدیگر تفاوت داشتند، صرفا اسامی کسانی در این اطلاعیه منتشر میشود که در سطح الف جای گرفته بودند.

در این مرحله شاخص‌هایی چون سوابق موفق مدیریتی قبلی، داشتن سوابق کارشناسی مرتبط با حوزه تخصصی، مقطع تحصیلی و میزان نزدیکی رشته تحصیلی با حوزه تخصصی(به‌عنوان مثال به رشته‌ حسابداری نسبت به رشته‌هایی چون مدیریت بازرگانی برای پست‌های مدیریت پایه، در حوزه امور مالی امتیاز بالاتری داده شده‌است)، محل سکونت(تهران یا شهرستان)، سن و جنسیت(در نظر گرفتن رویکرد دولت در ایجاد زمینه برای حضور زنان و جوانان در عرصه‌های مدیریتی در شرایط برابر با دیگر داوطلبان، به‌عنوان یک امتیاز) و...با ضرایب مختلف مورد توجه بوده‌اند.

گفتنی است در مورد ریاست «اداره رسیدگی» سازمان نقشه‌برداری کشور، با توجه به حساسیت این اداره و ویژگیهای خاص مورد نظر کارگروه مذکور، در مورد هیچ یک از متقاضیان، جمع بندی‌ای حاصل نشد و انتخاب ریاست اداره یاد شده به فراخوان دیگری موکول شد.

 

نتیجه بررسی صلاحیت متقاضیان پست مدیر کل امور اداری و توسعه منابع انسانی

الف

مصطفی تبیانیان- احمد ابوالحسنی رنجبر- موسی عبادی- مهدی محمدی- احد احدزاده- لیلا نادری

 

نتیجه بررسی صلاحیت متقاضیان پست معاون مدیر کل امور اداری و توسعه منابع انسانی

الف

مهدی محمدی- زهرا شاه‌بنده‌لو- لیلا نادری

 

نتیجه بررسی صلاحیت متقاضیان پست معاون مدیر امورمالی و ذیحسابی

الف

رضا تاجیک- مهدی محمدی

 

نتیجه بررسی صلاحیت متقاضیان پست رئیس اداره درآمد و اعتبارات

الف

محسن فلاح- مصطفی رضایی- مرتضی رضایی- زهره دانیاری- تبسم مظاهری

 

نتیجه بررسی صلاحیت متقاضیان پست رئیس اداره دریافت و پرداخت

الف

مصطفی رضایی- مرتضی رضایی- زهره دانیاری- میلاد گودرزی

*حسین قهرمانی که نامزد پستهای مدیرکل امور اداری و توسعه منابع انسانی، معاون این اداره کل و معاون مدیر امور مالی و حسابداری و از پذیرفتهشدگان مرحله اول پایش بود،  پیش از بررسی مرحله دوم، اعلام انصراف کرد. 

این فراخوان در تاریخ  7 آذرماه سال جاری منتشر شده و به متقاضیان فرصت داده بود که حداکثر تا تاریخ 17 آذرماه متناسب با شرایط احراز هر سمت مدیریتی، برای تصدی پستهای «مدیر کل امور اداری و توسعه منابع انسانی»، «معاون مدیر کل امور اداری و توسعه منابع انسانی»، «معاون مدیر امورمالی و ذیحسابی»، «رئیس  اداره درآمد و اعتبارات»، «رئیس اداره دریافت و پرداخت» و «رئیس اداره رسیدگی» با ارسال خلاصه سوابق و مشخصات خود مطابق فرم تعیین شده، از طریق پست الکترونیک اعلام آمادگی نمایند. نتایج نخستین دور از بررسیها نیز در قالب اطلاعیه شماره دو، در تاریخ چهارم دیماه منتشر شد.

لازم به ذکر است که اعلام اسامی افراد در بخش «الف» جداول این اطلاعیه، هیچ حقی را برای داوطلبان ایجاد نمی‌کند، لیکن انتخاب گزینه نهایی برای هر سمت مدیریتی، صرفاً از میان گزینه‌های معرفی شده در سطح «الف» و منوط به مصاحبه حضوری با متقاضیان، ارائه گواهی شایستگی‌های حرفه‌‌ای از کانون‌های ارزیابی(در خصوص افرادی که تجربه مدیریت در سطح مذکور را ندارند) و جمع‌بندی "کارگروه بررسی و ارزیابی شرکت‌کنندگان در فراخوان"خواهد بود. همچنین هرگونه تماس، سفارش و توصیه از سوی افراد ثالث در خصوص هریک از داوطلبان با مسؤولان سازمانی به‌عنوان نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته شده و منجر به حذف متقاضی خواهد شد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0